Спорт 05.08.2022 20:16 Снимка: ДНЕС+

Спартак (Варна) пропусна дузпа и загуби у дома с 0:1 от новобранеца в елита Хебър

Отборите на Спартак (Варна) и Хебър играят при 0:1 в мач от петия кръг на efbet Лига. И двата отбора изпитват сериозни затруднения от началото на сезона и се намират в долната част на класирането.

През първата част до попадение не се стигна. В началото на срещата гостите имаха инициативата, но не успяха да стигнат до сериозно положение пред Християн Христов с изключение на един точен удар на Емануил Манев. Постепенно домакините изравниха играта и взеха надмощие. Най-близо до попадение бе Георги Бабалиев, който обаче на два пъти стреля неточно от удобна позиция.

"Соколите" все още търсят своята първа победа в елита, след като имат само една спечелена точка след четири кръга. Варненци завършиха наравно с Пирин (Благоевград) и допуснаха 3 загуби - от Славия (0:1), Левски (0:5) и Лудогорец (0:5). Спартак е отборът с най-малко отбелязани (1) и най-много допуснати голове до този момент - 12.

В началото на втората част Спартак наложи натиск, но изненадващо Хебър стигна до откриване на резултата. Тодор Чаворски намери Октай Хамдиев и крилото с глава реализира за пазарджиклии.

В 60-ата минута "соколите" удариха греда. Резервата Руслан Черненко проби в наказателното поле и стреля силно, но шутът се спря в напречния стълб.

В 69-ата минута Спартак пропусна да изравни от дузпа. Мауро Секейра игра с ръка при едно центриране и съдията посочи бялата точка. Зад топката застана Мартин Тошев, но ударът му се срещна в гредата.

СПАРТАК 0:1 ХЕБЪР
0:1 Хамдиев (49)

Състави:

СПАРТАК (ВАРНА): 67. Христов, 3. Ибрям, 19. Борисов, 11. Митев, 51. Будинов, 17. Илиев, 10. Андреев, 30. Васев, 9. Мехмед. 90. Тошев, 7. Бабалиев

ХЕБЪР: 1. Дебърлиев. 11. Тонев, 5. Михайлов, 10. Крумов, 38. Бухал, 25. Секейра, 12. Манев, 23. Бонани, 30. Кнежевич, 77. Хамдиев, 99. Чаворски

СЪДИЯ: Владимир Вълков