Славия победи Хебър с 3:1 в първата контрола

Спорт 13.01.2022 17:41 Снимка: ДНЕС+

Славия постигна победа в първата си приятелска среща по време на зимната пауза.

На стадион "Бенковски" славистите се наложиха с 3:1 като гости срещу втородивизионния Хебър.

На 15 януари воденият от треньора Златомир Загорчич състав ще замине на лагер в Турция, където ще бъдат изиграни още шест контролни мача.

Жуниор Мапуку откри резултата още в първата минута, вкарвайки на празна врата след подаване на Кристиян Добрев.

В осмата минута Тони Тасев пропусна дузпа и не можа да удвои аванса в полза на "белите", след като Добрев беше фаулиран в наказателното поле на домакините.
След точно четвърт час игра Кристиян Добрев беше заменен принудително от юношата Роберто Райчев.
В 28-ата минута на мача Тасев се реваншира за неточността си от бялата точка и реализира второто попадение във вратата на домакините след груба грешка на защитата.

Три минути по-късно Тодор Чаворски отбеляза почетния гол за Хебър.

През втората част на двубоя Златомир Загорчич изпробва в игра изцяло експериментален състав, в който личаха имената на няколко от юношите на клуба. Новите попълнения Христо Попадийн и Йон Бакеро бяха в титулярния състав, докато Александър Иванов се появи на терена от резервната скамейка след почивката.
В 58-ата минута Октай Хамдиев от Хебър пропусна дузпа, стреляйки в гредата.

Три минути преди края на двубоя юношите Наско Кехайов и Кристиян Стоянов направиха добра комбинация и Александър Иванов фиксира крайния резултат 3:1 за Славия./НовСпорт