Славия и Етър не си вкараха в дербито на опашкарите

Спорт 21.11.2020 18:11 Снимка: ДНЕС+

Отборите на Славия и Етър направиха равенство 0:0 в първия мач от 13-ия кръг на Първа лига. На стадиона в столичния квартал “Овча Купел” един срещу друг се изправиха отборите на последните две места в класирането на първенството, като те не показаха нищо запомнящо се и логично поделиха точките.

През първото полувреме най-добрият шанс за гол се отвори пред централния нападател на “виолетовите” Преслав Боруков, но опитният вратар на домакините Георги Петков отрази неговия удар от близко разстояние. Самият Петков получи контузия при намесата си и бе заменен от Светослав Вуцов. За “белите” най-близо до гола ба Емил Стоев, но неговият диагонален изстрел бе отклонен от защитник и не намери очертанията на вратата. След почивката “болярите” имаха нови две добри възможности за попадение, но изстрел с глава на Мариан Иванов срещна гредата, а Боруков бе изведен на чиста позиция, но бе спрян от Вуцов.

В крайна сметка до гол не се стигна и двубоят завърши при нулево равенство. По този начин Александър Томаш стигна до точки при дебюта си начело на Етър, но тимът му остава на дъното на класирането с четири точки от 13 мача. Славия заема предпоследната позиция с актив от 8 точки в 11 мача. /БГНЕС