Сити не продължи в ритъма на конкурентите. Направи грешка в битката за върха

Спорт 18.02.2024 11:43 Снимка: АР/БТА

Манчестър Сити допусна грешна стъпка у дома в тристранната и заплетена битка за титлата в Англия.

"Гражданите" направиха 1:1 с Челси у дома, а по този начин вече не държат съдбата на титлата в собствените си ръце.

Сити има 53 точки и мач по-млако от своите конкуренти, а те са Арсенал на второто място с 55 пункта и Ливърпул с 57, който ще остане лидер дори и "гражданите" да вземат мача си по-малко.

Факт е, че Сити не направиха достатъчно за победата, особено през първата част на мача, когато Челси игра умно и практично, а гол за 1:0 вкара Рахим Стърлинг.

Именно бившият играч на Сити трябваше да накаже доскорошните си съотборници, а този гол щеше да се окаже фатален за загубени две точки по пътя към титлата.

Челси дори изпусна отличен шанс да удвои аванса си, но в крайна сметка с натиска в заключителната част на двубоя, Сити успя да се спаси от поражението.

Най-добрия играч на "гражданите" в последните месеци - човекът, с когото Сити не губи в титулярния си състав, отбеляза важното попадение за спечелената точка.

А на фона на днешните разгромни победи на Ливърпул и Арсенал, Сити направи издънка и вече Ливърпул е в полпозишън за титлата.