Ще има ли трудности за Лудогорец срещу Спартак (Варна) за Купата?

Спорт 04.04.2023 09:04 Снимка: ДНЕС+

Лудогорец приема Спартак (Варна) в четвъртфинал от Sesame Купа на България. Двубоят е от 17:00 часа на “Хювефарма Арена” и ще бъде ръководен от Владимир Вълков.

“Орлите” имат на сметката си две купи на страната ни - през сезон 2011/12 и 2013/14, както и един финал през 2016/17, загубен от Ботев (Пловдив). През настоящото издание разградчани започнаха от 1/16-финалите, където победиха с 2:0 като гост Розова долина в Казанлък, а в следващата фаза се справиха с Левски с 2:1 като домакин.

Наставникът на Лудогорец Ивайло Петев има немалко кадрови проблеми, като капитанът Антон Недялков е аут за мача, след като претърпя операция. Дългосрочно извън игра са Диниш Алмейда и Рик Джонатан. Все пак има и добри новини, след като Кирил Десподов, Бърнард Текпетей и Матиас Тисера вече са възстановени от проблемите, които ги измъчваха. Въпреки това специалистът може да не рискува с включването им за срещата.

Старши треньорът на Спартак Димитър Димитров - Херо също има кадрови проблеми и аут за мача са Иван Йорданов, Румен Руменов, Божидар Васев и Виктор Митев. Специалистът също така се колебае с каква формация в отбрана да се противопостави на съперника - с трима или четирима защитници.

За шампионата двата тима вече играха два пъти един срещу друг, като разградчани спечелиха и двете срещи. В четвъртия кръг “орлите” разгормиха “соколите” с 5:0 в Разград, а в първия пролетен двубой за съставите шампионът победи с 2:1 във Варна.