Спорт 18.04.2021 13:11 Снимка: ДНЕС+
Шефилд Юнайтед изпадна от Висшата лига, Норич се завърна
Шефилд Юнайтед се превърна в първия отбор, който изпада от Висшата лига през този сезон, след като загуби гостуването си на Уулвърхемптън от 32-ия кръг на първенството с 0:1. На "Молиню" единствения гол в двубоя отбеляза Уилиан Жозе в 59-та минута.
За "остриетата" това бе 26-то поражение през кампанията и те вече изостават с 19 точки от спасителната черта, а до края на сезона остават само шест мача, в които възпитаниците на Пол Хекингботъм могат да спечелят максимум 18 точки. По този начин Шефилд Юнайтед изпадна и на теория, прекратявайки престоя си от два сезона в английския елит.
Шефилд Юнайтед се превърна в първия отбор от Бирмингам Сити насам, който изпада от Висшата лига, след като е завършил на девета позиция през миналия сезон. Бирмингамци сториха това през сезони 09/10 и 10/11.
От своя страна Уулвс се изкачи до 12-то място в класирането с 41 точки.
По-рано вчера стана ясно името и на първия отбор, осигурил си промоция за Висшата лига - Норич Сити. "Канарчетата" Даниел Фарке се завръщат в елита след само един сезон, прекаран в Чемпиъншип. /БГНЕС
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 23:56 Хороскоп за четвъртък, 25 юни 2026 г.
- 19:33 ЕК предлага: "Европол" да има представителства във всички страни от ЕС
- 19:23 Тръмп нареди проверки заради цената на бензина в САЩ
- 19:15 „Ростех“ разкри тайното оръжие на Т-90М:След 200 промени танкът става още по-опасен на бойното полe
- 19:07 В Англия след грешната стъпка: Без паника, но така няма да стане
- 19:00 Докато светът говори за AI, Китай спечели друга ключова технологична битка срещу САЩ
- 18:54 Редки цветове и прецизна изработка на мозайка в храма на Херакъл в Хераклея Синтика
- 18:47 FT: Хегсет освобождава командващия сухопътните войски на САЩ в Европа