Шампионски старт от летящите фиджийци, а домакините разочароваха "Стад дьо Франс"

Спорт 25.07.2024 10:27 Снимка: ДНЕС+

Първата сесия на турнира по Ръгби 7 очарова с атрактивния стил на играта

Фиджи направи летящ старт към защитата на титлата си на олимпийския турнир по Ръгби 7.

Отборът спечели последните две надпревари, окичвайки се със злато през 2016-а в Рио и през 2021-ва в Токио.

В изключително атрактивния формат на играта, в който тимовете от по 7 души се изправят в мачове от две полувремена от по 7 минути, пълните трибуни на "Стад дьо Франс" видяха всички отбори още в първия ден.

Фиджи разгроми Уругвай с 40:12, за да дадат ясно да се разбере, че нямат никакво намерение да сдават титлата.

В същата група С дойде и голямото разочарование на тези близо 60 000 по трибуните на стадиона. Франция не успя да бие САЩ в повторение на култовия финал от 1924 г., в който янките изтръгват олимпийското злато и едва не са набити на терена от феновете именно в Париж.

100 години по-късно, на старта на турнира, Щатите пак не се дадоха на фаворизираните "петли" - 12:12.

В група В Австралия тръгна с 21:14 срещу Самоа, а Аржентина надделя над Кения с 31:12.

Много резултатен бе и друг отбор, който е сред фаворитите на Олимпиадата - Нова Зеландия, който отнесе с 40:12 Япония в мач от първата сесия в група А. Другата среща бе между Ирландия и Южна Африка, спечелена от европейския състав с 10:5.

Още тази вечер след 20:00 часа всички отбори ще играят по още веднъж на "Стад дьо Франс" (шест мача в програмата), а тези атрактивни двубои ще се предават на живо по Евроспорт 2.