
Спорт 22.05.2024 09:04 Снимка: ДНЕС+
Шаби Алонсо: Готови сме напълно за финала
„Разполагаме с невероятен състав“
Старши треньорът на Байер Леверкузен Шаби Алонсо говори за своите ирландски връзки преди финала в Лига Европа в Дъблин между германския шампион и Аталанта в сряда. Испанският мениджър на "аспирините" изведе отбора до титлата в Първа Бундеслига без да допусне поражение, а до края на сезона може да спечели още два трофея.
"Наслаждавал съм се на лятото тук, въпреки че времето беше доста различно в сравнение с това в Северна Испания. Културата също е много, много различна. Играл съм и галски футбол. Винаги е невероятно да бъда отново в Дъблин. Чувствам силна връзка след това. В годините ми в Ливърпул връзките с Република Ирландия бяха много силни. Стадионът е фантастичен, сигурен съм, че на нашите фенове много ще им хареса. Те ще имат страхотен ден в Дъблин преди мача. Очаквам великолепна атмосфера", каза Алонсо.
Байер може да спечели купата на Германия и Лига Европа и да запише исторически "требъл". Леверкузен е без поражение в 51 поредни мача във всички турнири.
"Готови сме напълно и разполагаме с невероятен състав. По време на сезона футболистите ми показаха, че са готови точно за такива мачове. Показахме, че сме много силни психически и имаме огромна увереност. Може да се справим отново. Аталанта прави много силна кампания. Отборите, водени от треньора Джанпиеро Гасперини, винаги имат много ясна идея. Играят силно в Европа, но ние трябва да се справим добре тактически", каза още Шаби Алонсо.
![]() |
1 | 2.09157 |
![]() |
1 | 2.26658 |
![]() |
10 | 3.86497 |
![]() |
100 | 4.16476 |
![]() |
1 | 1.66002 |
Последни новини
- 10:00 Ранното ставане – тайното оръжие на подредения ден
- 09:53 Моторист загина при катастрофа в Благоевград
- 09:46 Храната, която може да предизвика кошмари
- 09:39 Д. Добрев: Стана ми жал за Кирил Петков, той има най-малка вина за случилото се,а никой не го защити
- 09:31 Световният №1 в тениса призна, че наказанието му за допинг е леко, защото има пари
- 09:23 Депутатите гласуват третия вот на недоверие към кабинета "Желязков" в 13:10 часа
- 09:16 Съставиха акт на жена, оплакала се от силен шум от учебни полицейски стрелби
- 09:08 Разглеждат отпускането на безплатни антибиотици за децата до 7 години