Секунди не стигнаха на Малайзия за историческа точка - първа от 43 години

Спорт 21.01.2024 08:37 Снимка: ДНЕС+

Корея и Йордания направиха един от мачовете на турнира дотук в Купата на Азия

Бахрейн разби 33 милиона малайзийски сърца с гол в петата минута на добавеното време за 1:0 в мач от турнира за Купата на Азия.

Вкара Али Мадан, дясното крило. Той няма гол за родината от 3 години, но днес съдбата го избра за герой.

И докато бахрейнските играчи празнуваха победата, малайзийците плачеха по терена. Точката щеше да е изключително престижна, а и историческа по някакъв начин.

Малайзия няма точка в турнира за Купата на Азия от 1980 г. След това само веднъж изобщо успя да се класира за финалите - и то, защото бе един от домакините през 2007 г., като записа три загуби с голова разлика 1:12.

Толкова малък е като статут и традиции този отбор за най-населения континент. Преди дни съставът бе разбит с 0:4 от Йордания, а последният му мач в групата е срещу един от грандовете на Азия - тима на Южна Корея.

Днес корейците измъкнаха 2:2 с Йордания в другия мач в групата, като автогол на Язан ал Араб в последните секунди им донесе точката.

Сон Хюн Мин вкара от дузпа в 9-ата минута, но два гола още до почивката обърнаха резултата. Пак автогол - но на корееца Парк, изравни за 1:1, а Язан ал Наймат вкара за 2:1.

Така в групата Йордания и Корея имат по 4 точки, Бахрейн е с 3, а неутешимите малайзийци нямат точка.