Саша Зверев направи впечатляващо измъкване след 4 часа и половина

Спорт 02.06.2024 14:06 Снимка: ДНЕС+

Нидерландецът Талон Грикспор бе съвсем близо до това да поднесе най-голямата изненада от началото на турнира "Ролан Гарос", но не успя да отстрани миналогодишния полуфиналист Александър Зверев в третия кръг.

Световният №25 можеше да обърне съперника си, но загуби с финален тайбрек - 6:3, 4:6, 2:6, 6:4, 6:7(3), като в по-голямата част от мача игра много вдъхновен тенис и бе в по-добро състояние на духа спрямо съперника. Мачът продължи 4 часа и 17 минути.

За шампиона от Мастърса в Рим Зверев измъкването бе невероятно. Започна мача много слабо и загуби първия сет, след това обърна за 2:1, но Грикспор по категоричен начин изравни и след това поведе с два пробива в петия сет за 4:1. Зверев обаче дочака негови грешки и върна пробивите, а след това в дълъг тайбрек бе категоричен с 10:3 точки.

Зверев е с три поредни полуфинала на "Ролан Гарос", загубени съответно от Рафаел Надал, Стефанос Циципас и Каспер Рууд. През тази година той отстрани убедително Краля на клея в първи кръг, а след това и Давид Гофен. Днес обаче се видя, че не е в оптимална кондиция още от началото на мача. Все пак в следващия кръг ще играе с Холгер Руне (Дания) или "щастливия губещ" Йозеф Ковалик (Словакия).

Даниил Медведев също имаше много труден мач днес, но и той се класира за осминафиналите.

Негов съперник бе бележещият забележителен прогрес чех Томас Махач, като руснакът триумфира със 7:6(4), 7:5, 1:6, 6:4 за 3 часа и половина.

Световният №34 показа супер тенис, но в заключителните моменти на четвъртия сет се поддаде на напрежението. Така Медведев в следващия кръг ще играе с австралиеца Алекс Де Минор.

Демона спечели доиграването с германеца Ян-Ленард Щруф, като го победи с 4:6, 6:4, 6:3, 6:3.

Канадецът Феликс Оже-Алиасим също оправда очакванията, като отстрани младия американец Бен Шелтън по категоричен начин - 6:4, 6:2, 6:1. Феликс е следващият съперник на световния №3 Карлос Алкарас.

Евентуалният следващ съперник на Григор Димитров - Хуберт Хуркач от Полша, също завърши успешно преиграването срещу канадеца Денис Шаповалов - 6:3, 7:6(0), 4:6, 6:1.