Сабаленка си взе реванш от американка и продължава без загубен сет в Париж

Спорт 03.06.2024 17:40 Снимка: ДНЕС+

Световната №2 Арина Сабаленка продължава да се движи по график на "Ролан Гарос" и без особени трудности се класира за четвъртфиналите.

Представителката на Беларус победи Емма Наваро от САЩ с 6:2, 6:3 за 69 минути игра.

Така без да е загубила нито един сет Сабаленка достигна до четвъртфиналите. За четири мача от началото на турнира тя имаше само един по-труден сет, в предишния кръг срещу Паула Бадоса, когато спечели със 7:5. В останалите сетове тя се спряваше без проблеми с противничките.

Така бе и днес срещу световната №24 Наваро. Сабаленка диктуваше мача през цялото време и в нито един момент нямаше проблеми с достигането до успеха.

В първия сет Сабаленка набързо поведе с 4;0 и след това затвори частта с 6:2, а ранен пробив във втория сет на практика уби интригата и в него.

Така Сабаленка взе сладък реванш от Наваро, защото именно американката я победи на Индиън Уелс преди няколко седмици.

Доста солидна бе и световната №4 Елена Рибакина, която бившата №3 в света Елина Свитолина с 6:3, 6:4.

Място на четвъртфинал си осигури и италианката Жасмин Паолини, която надви Елина Аванесян с 4:6, 6:0, 6:1.