Русия няма да бойкотира зимните олимпийски игри, заяви Путин
Спорт 07.12.2017 09:58
Президентът на Русия Владимир Путин бе категоричен, че властите няма да възпрепятстват спортистите, които искат да отидат на олимпиадата в Пьончан като индивидуални атлети.
Във вторник Международният олимпийски комитет (МОК) спря Русия от участие в олимпиадата заради системното нарушаване на антидопинговите правила. Руснаците с квоти за игрите ще мога да участват като неутрални спортисти, ако докажат, че са "чисти от допинг".
"Няма да обявяваме бойкоти и каквото и да е. Говорил съм с много спортисти, които са ми обяснили, че игрите са главната им цел. Първо трябва да се запознаем с детайлите, но решението трябва да бъде взето окончателно от олимпийското движение на 12 декември", заяви той в Горки пред работници в автозавода, посочва „24 часа“.
"Ние също имаме вина. Направихме грешки, от които се възползваха нашите врагове. Малко подло. Става въпрос за колективна отговорност, която липсва в правото", допълни Путин.
"Разчита се на показанията на човек, чието психично здраве е под въпрос", допълни руският президент по отношение на главния свидетел Генадий Родченков.
"Най-важното е, че в доклада е записано, че в Русия няма държавна система за допингиране. Не разбирам защо тогава се стигна до това наказание", допълни той.
Путин бе категоричен, че не е давал заповед на никого, Русия да бъде първа по медали на олимпиадата в Сочи.
"Постоянно слушахме, че няма как да се справим. Че няма да се получи олимпиадата. Когато показахме, че сме идеални домакини ни атакуваха по друга линия. Така всичко изглежда манипулирано и политически обосновано", каза още Путин.
Във вторник Международният олимпийски комитет (МОК) спря Русия от участие в олимпиадата заради системното нарушаване на антидопинговите правила. Руснаците с квоти за игрите ще мога да участват като неутрални спортисти, ако докажат, че са "чисти от допинг".
"Няма да обявяваме бойкоти и каквото и да е. Говорил съм с много спортисти, които са ми обяснили, че игрите са главната им цел. Първо трябва да се запознаем с детайлите, но решението трябва да бъде взето окончателно от олимпийското движение на 12 декември", заяви той в Горки пред работници в автозавода, посочва „24 часа“.
"Ние също имаме вина. Направихме грешки, от които се възползваха нашите врагове. Малко подло. Става въпрос за колективна отговорност, която липсва в правото", допълни Путин.
"Разчита се на показанията на човек, чието психично здраве е под въпрос", допълни руският президент по отношение на главния свидетел Генадий Родченков.
"Най-важното е, че в доклада е записано, че в Русия няма държавна система за допингиране. Не разбирам защо тогава се стигна до това наказание", допълни той.
Путин бе категоричен, че не е давал заповед на никого, Русия да бъде първа по медали на олимпиадата в Сочи.
"Постоянно слушахме, че няма как да се справим. Че няма да се получи олимпиадата. Когато показахме, че сме идеални домакини ни атакуваха по друга линия. Така всичко изглежда манипулирано и политически обосновано", каза още Путин.
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 09:39 Тръмп: Стармър ще подаде оставка, пожелавам му всичко добро
- 09:32 Управляващите обмислят държавните чиновници да плащат осигуровки, но поетапно
- 09:24 Бури и наводнения връхлетяха част от Централна Европа
- 09:17 Тръмп: Ако иранците затворят Ормузкия проток, ще останат без държава
- 09:09 Обидиха се масово: Трима президенти на Украйна връщат отличията си в Полша
- 09:01 Преговорите в Щвейцария между САЩ и Иран бяха временно прекъснати след 80 минути дискусии
- 08:54 Д-р Ахмед Хасанов е новият главен мюфтия, избран от Националната мюсюлманска конференция
- 08:46 Петър Витанов: Бюджетът ще наложи икономии във всички ведомства