Реал Мадрид съкрати изоставането си от Барселона

Спорт 19.02.2023 15:05 Снимка: ДНЕС+

Федерико Валверде и Марко Асенсио вкараха през второто полувреме и Реал Мадрид спечели с 2:0 срещу Осасуна, съкращавайки преднината на Барселона на върха в испанското първенство по футбол до пет точки. Каталунците обаче играят днес срещу Кадис.

Карим Бензема не игра заради контузия и Винисиус пое ролята на лидер на нападението на шампионите. Първото положение в мача бе именно за 22-годишния бразилец, но Серхио Ерера едва спаси удара му в десетата минута. Винисиус вкара в 52-та минута, но това попадение бе отменено заради засада в момента на паса към него.

Осасуна започна да застрашава вратата на Мадрид в началото на второто полувреме и домакините дори удариха напречната греда чрез Мой Гомес в 62-та минута, а Хон Монкайлоа стреля неточно от удобно положение малко по-късно. Реал Мадрид обаче намери сили за два късни гола. Винисиус асистира на Валверде за 1:0 в 78-та минута и сам вкара втория гол в 89-та, но и това попадение бе отменено заради засада. Секунди по-късно обаче Асенсио засече подаване на резервата Алваро Родригес и оформи крайното 2:0.

Осасуна е на десето място в класирането на Ла Лига с 10 точки над изпадащите и почти толкова зад зона Шампионска лига, пише БТА.