Раптърс са на крачка от първа титла след нов успех в Оукланд
Спорт 08.06.2019 14:05
Отборът на Торонто Раптърс надигра като гост действащия двукратен шампион Голдън Стейт Уориърс със 105:92 в мач номер 4 от финалната серия в НБА. За домакините в игра се завърна Клей Томпсън, който пропусна предишния сблъсък в „Оракъл“, но „воините“ излязоха на паркета отново без Кевин Дюрант.
Срещата започна по-добре за възпитаниците на Стив Кър, които отвориха рано-рано двуцифрена разлика с „динозаврите“ в търсене на изравняване в общия резултат. След края на първата четвърт те водеха с шест пункта, а на голямата почивка авансът им бе от 4 – 46:42.
Емблематичната за Уориърс трета четвърт, в която те обикновено взимат връх над опонентите си, този път бе с обратен знак, след като играчите на Ник Нърс изиграха великолепно частта и вкараха 37 точки, за да обърнат развоя на събитията в своя полза и да поведат с 12 преди заключителната четвърт. В нея домакините така и не успяха да се съвземат и загубиха втори пореден мач в собствената си зала.
Така резултатът след четири двубоя е 3-1 в полза на Раптърс, които са на успех от първа титла в НБА в своята 24-годишна история. Уориърс, пък, трябва да осъществят немислимото и да спечелят три поредни мача, за да са шампиони за трета последователна година. Само веднъж в 34 случая това се е случвало – през 2016, когато ЛеБрон Джеймс и Кливланд Кавалиърс обръщат именно Голдън Стейт след пасив от 1-3.
Най-резултатен за победителите бе Кауай Ленърд, който записа дабъл-дабъл – 36 точки и 12 борби, а Серж Ибака добави 20 от пейката. За „воините“ завърналият се Томпсън вкара 28, Стеф Къри добави 27, а Дреймонд Грийн постигна почти трипъл-дабъл – 10 точки, 9 борби и 12 асистенции, но те се оказаха недостатъчни за домакините. Серията се връща обратно в Торонто за мач номер 5 в понеделник вечер. /БГНЕС
Срещата започна по-добре за възпитаниците на Стив Кър, които отвориха рано-рано двуцифрена разлика с „динозаврите“ в търсене на изравняване в общия резултат. След края на първата четвърт те водеха с шест пункта, а на голямата почивка авансът им бе от 4 – 46:42.
Емблематичната за Уориърс трета четвърт, в която те обикновено взимат връх над опонентите си, този път бе с обратен знак, след като играчите на Ник Нърс изиграха великолепно частта и вкараха 37 точки, за да обърнат развоя на събитията в своя полза и да поведат с 12 преди заключителната четвърт. В нея домакините така и не успяха да се съвземат и загубиха втори пореден мач в собствената си зала.
Така резултатът след четири двубоя е 3-1 в полза на Раптърс, които са на успех от първа титла в НБА в своята 24-годишна история. Уориърс, пък, трябва да осъществят немислимото и да спечелят три поредни мача, за да са шампиони за трета последователна година. Само веднъж в 34 случая това се е случвало – през 2016, когато ЛеБрон Джеймс и Кливланд Кавалиърс обръщат именно Голдън Стейт след пасив от 1-3.
Най-резултатен за победителите бе Кауай Ленърд, който записа дабъл-дабъл – 36 точки и 12 борби, а Серж Ибака добави 20 от пейката. За „воините“ завърналият се Томпсън вкара 28, Стеф Къри добави 27, а Дреймонд Грийн постигна почти трипъл-дабъл – 10 точки, 9 борби и 12 асистенции, но те се оказаха недостатъчни за домакините. Серията се връща обратно в Торонто за мач номер 5 в понеделник вечер. /БГНЕС
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 12:43 Политолози: Йотова трябва да се еманципира от Радев, Гюров е слаб кандидат
- 12:35 Партията на Васил Божков се саморазпусна
- 12:27 Ивелин Михайлов обяви края на "Исторически парк"
- 12:19 169 свободни места са обявени за трето класиране в детските ясли във Варна
- 12:11 Светослав Бенчев: Няма ръст на цените, а по-скоро успокояване на пазара на горива у нас
- 12:08 Британският премиер Киър Стармър подаде оставка
- 12:03 Във Варна разкриха митническа измама за над 60 хиляди евро при деклариране на китайски плоскости
- 11:55 Лидерът на СДС Румен Христов призова ГЕРБ, "ПП" и "ДБ" да издигнат общ кандидат