Прероденият Рома продължава с шоуто

Спорт 03.03.2024 08:33 Снимка: АР/БТА

Прероденият тим на Рома продължава със страхотното си представяне след раздялата с Жозе Моуриньо и идването на Даниеле Де Роси на поста.

"Вълците" изиграха нов много силен мач, като този път разбиха Монца с 4:1 като гост.

По този начин Рома записа шестата си победа в послените седем мача в Серия "А", като също така успя да отстрани Фейенорд в турнира Лига Европа след изпълнение на дузпи.

Рома сякаш реши всичко в мача само за няколко минути в края на първото полувреме, когато голове вкараха Лоренцо Пелегрини и Ромелу Лукаку.

Така "вълците" се оттеглиха с два гола аванс на почивката, а през втората част довършиха започнатото.

След хеттрика си срещу Торино в понеделник, Пауло Дибала вкара страхотен гол от пряк свободен удар, а Леандро Паредес покачи на 4:0 от дузпа.

Все пак и Монца се отчете в този мач, като страхотен гол с удар от дистанция вкара Карбони.

Така Рома събра 47 точки на петото място, на точка от четвъртия Болоня, който обаче има и мач по-малко.