Победа в Разград не стигна на Лудогорец за групите на Шампионска лига

Спорт 25.08.2021 07:58 Снимка: ДНЕС+

Българският шампион Лудогорец се бори смело срещу шведския първенец Малмьо и го победи с 2:1

Това не бе достатъчно за класиране в групите на Шампионска лига. С общ резултат 2:3 скандинавците ще играят в най-реномирания европейски клубен турнир, докато Лудогорец ще спори с отборите от Лига Европа.

Мачът за родния шампион стартира прекрасно, след като в 10-ата минута капитанът Антон Недялков даде аванс на „орлите”, но в 43-ата Велко Бирманчевич изравни резултата.

По-рано през първата част гол на Малмьо на Сьорен Рикс бе отменен след ВАР заради засада.

След точно час игра ВАР даде дузпа за българския тим след игра с ръка, а Пиерос Сотириу отново поведе домакините напред в резултата, но това бе всичко на „Хювефарма Арена”.

Лошо впечатление направи играта на гостите от Швеция в заключителните минути, които не спираха да бавят времето. /tribune.bg