Спорт 17.02.2026 16:43 Снимка: АР/БТА
Отстраниха от Олимпиадата френски побойник
Френският национал Пиер Кринон няма да участва повече в мъжкия олимпийски турнир по хокей на лед, съобщиха от Френската федерация по хокей на лед (FFHG), след като защитникът получи наказание за нарушение до края на двубоя в последния мач от груповата фаза с Канада заради сбиване.
Кринон се сблъска с канадеца Том Уилсън седем минути преди края на загубата на Франция с 2:10 в неделя, като и двамата играчи получиха двеминутно наказание за грубо поведение, както и 25-минутно наказание за бой, което не е разрешено на Игрите, пише Ройтерс.
Националът беше привикан на среща с Пиер-Ив Жербо, президент на FFHG и заместник-ръководител на френската делегация, за да даде обяснение. Въпреки че Международната федерация по хокей на лед (IIHF) не е предприела допълнителни санкции срещу играчите, френската федерация също беше недоволна от поведението на Кринон, след като той напусна леда.
"Провокативното поведение на Пиер Кринон, когато напусна леда, въпреки че току-що беше изключен от мача за бой, представлява явно нарушение на олимпийския дух и също така подкопава ценностите на нашия спорт. Следователно беше взето решение, в пълно съгласие с Френския национален олимпийски комитет, да не се допуска участието му в следващия мач/мачове от олимпийския турнир", се казва в изявлението на FFHG.
Франция, която завърши на последно място в група А без спечелени точки, ще се изправи срещу Германия в плейофния кръг във вторник, където победителят ще се класира за четвъртфиналите и ще срещне Словакия.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 15:08 Вайола Дейвис, за която актьорството е път за лично изцеление
- 14:58 Нетаняху нарече Великобритания „ислямска република“
- 14:46 Русия бронира санкционираните си танкери в Черно море с антидронови мрежи
- 14:35 Рилски спортист развали перфектния старт на Етър
- 14:24 Управленската програма на ПБ за правосъдието: Децентрализирана прокуратура и конституционна реформа
- 14:12 Норвежките бегачи правят фурор на Европейското в Бирмингам
- 14:01 Бум на близнаци в "Майчин дом": За 7 дни през август се родиха 7 двойки близнаци
- 13:50 Белгия измисли плачеща бутилка, за да махне боклука от велоалеите