Спорт 09.02.2023 14:47 Снимка: ДНЕС+
Отпуснаха над 32 милиона за стадионите на Локо и Ботев Пловдив
Вижте подробности
Общински съвет Пловдив отпусна 32,7 млн. лв. - по 16,35 млн. лв за стадионите на Ботев и Локомотив. Това стана само с 1 глас "против". Предложението бе на групата на ГЕРБ.
Средствата ще бъдат разплатени в три бюджетни години, съответно по 5,35 млн. през 2023, 5,5 млн. през 2024, и 5,5 млн. през 2025 за всеки един от клубовете.
Освен това ще бъдат направени комисии от експерти, съветници и представители на клубовете, които да следят строителните дейности и разходването на средствата за двата стадиона.
При евентуални некачествени дейности, сумите ще бъдат изплащани след доклад за поправяне на тези детайли.
В решението бе записано да се търсят и пари от държавата целево на двата стадиона.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 17:48 За 10 години се смениха шестима британски премиери. Защо си тръгнаха?
- 17:45 KNDS готви рекорден дебют на борсата
- 17:41 КЗК глоби две фирми, представяли фалшиво масло под марката „Deutsche Markenbutter"
- 17:36 Дa нaпpaвиш oт ĸpacoтaтa бизнec или ĸaĸ ce влизa нa пaзap c oцeнĸa $100 милиapдa
- 17:31 Разпитват Олег Невзоров в ОДМВР-Варна, не е задържан, каза ст. комисар Цветан Пировски
- 17:27 Почина бившият председател на Федералния резерв на САЩ Алън Грийнспан
- 17:18 Столична община не допуска 215-метровата кула на "Черни връх" въпреки съдебните хватки
- 17:18 Министър Ивкова: Трябва да задържим младите лекари с реални решения