От “Тича”: “Меридиан мач” пише глупости и измислици!
Спорт 26.11.2007 15:22
Днес на първа страница вестникът съобщи с огромни букви: “УЕФА изхвърля “Черно море”. Заглавието е повече от стряскащо и силно интритуващо за футболната общественост – от запалянкото до ръководителя, независимо от кой клуб.
Журналистът Димитър Димитров, който провежда разследването, е почти категоричен: “УЕФА ще изхвърли “Черно море” от евротунририте за 5 години. Санкцията е заради мача ФК “Македония” – “Черно море” (0:4) от турнира Интертото, който е бил уговорен. До дни УЕФА ще изпрати в БФС доклад за въпросната скандална среща, изготвен след 4-месечно разследване. Възможно е заради него и вследствие санкциите на УЕФА, БФС да извади варненския клуб и от професионалния футбол у нас.” Т.е. “моряците” директно ще бъдат изхвърлени в аматьорската “В” група.
По-нататък се обяснява как двата отбора са се наговорили в Скопие за черното тото. Тъй като имало огромни залагания за победата на домакините, те са се споразумели помежду си и с букмейкъри мачът да завърши 0:4 като по този начин се спестяват много пари на букмейкърите. Подразбира се, че от този сценарий са спечелили и ФК “Македония”, и “Черно море”.
“Глупости! Измислици!” – беше спонтанната реакция на клубни ръководители на “Черно море”. Те припомниха, че не за първи път същият ежедневник замесва клуба в измислени скандали и се колебаят дали да правят публично опровержение на клеветите. А и никой официално не е информирал хората от “Тича” за “случилото” се в Скопие.
Журналистът Димитър Димитров, който провежда разследването, е почти категоричен: “УЕФА ще изхвърли “Черно море” от евротунририте за 5 години. Санкцията е заради мача ФК “Македония” – “Черно море” (0:4) от турнира Интертото, който е бил уговорен. До дни УЕФА ще изпрати в БФС доклад за въпросната скандална среща, изготвен след 4-месечно разследване. Възможно е заради него и вследствие санкциите на УЕФА, БФС да извади варненския клуб и от професионалния футбол у нас.” Т.е. “моряците” директно ще бъдат изхвърлени в аматьорската “В” група.
По-нататък се обяснява как двата отбора са се наговорили в Скопие за черното тото. Тъй като имало огромни залагания за победата на домакините, те са се споразумели помежду си и с букмейкъри мачът да завърши 0:4 като по този начин се спестяват много пари на букмейкърите. Подразбира се, че от този сценарий са спечелили и ФК “Македония”, и “Черно море”.
“Глупости! Измислици!” – беше спонтанната реакция на клубни ръководители на “Черно море”. Те припомниха, че не за първи път същият ежедневник замесва клуба в измислени скандали и се колебаят дали да правят публично опровержение на клеветите. А и никой официално не е информирал хората от “Тича” за “случилото” се в Скопие.
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 12:59 Отстраненият от длъжност шеф: Службата по кадастър само регистрира имот, не установява законността
- 12:51 Германия е готова да задължи войници да се включат в постоянната танкова бригада в Литва
- 12:43 Политолози: Йотова трябва да се еманципира от Радев, Гюров е слаб кандидат
- 12:35 Партията на Васил Божков се саморазпусна
- 12:27 Ивелин Михайлов обяви края на "Исторически парк"
- 12:19 169 свободни места са обявени за трето класиране в детските ясли във Варна
- 12:11 Светослав Бенчев: Няма ръст на цените, а по-скоро успокояване на пазара на горива у нас
- 12:08 Британският премиер Киър Стармър подаде оставка