Олимпийският флаг бе издигнат във Ванкувър

Спорт 01.03.2006 10:16

Олимпийският флаг бе издигнат днес във Ванкувър под аплодисментите на хиляди хора, събрали се на церемонията в столица на следващите Зимни олимпийски игри през 2010 година.

"Десет години чакане и флагът най-накрая е при нас", не скри радостта си изпълнителният директор на организационния комитет Джон Фърлонг.

Знамето бе предадено на кмета на канадския град Сам Съливан в неделя в края на церемонията по закриването на 20-ата зимна Олимпиада в Торино /Италия/. "Да получа знамето пред очите на целия свят бе едно от най-вълнуващите преживявания в живота ми", заяви Съливан, който е прикован към инвалидна количка от 19-годишна възраст след инцидент. Във вторник именно на Съливан се падна честта да издигне флага във Ванкувър. Информацията е на БТА.

CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355