Спорт 12.12.2022 16:01 Снимка: ДНЕС+
Огромен скандал разтърси Полша
Огромен скандал за пари разтресе Полша.
Роберт Левандовски и компания очаквали да получат колосална премия от 6,4 млн. за класирането си за елиминациите на световното първенство. Поляците излязоха от групите, но отпаднаха на 1/8-финала от Франция. Сумата била обещана лично от премиера на страната Матеуш Моравецки. Само че министър-председателят се отметнал, пише 24 часа.
Полските играчи попитали кога да очакват сумата по банковите си сметки, но останали с пръст в устата. Най-деен в разпита бил вратарят Войчех Шчесни. Стражът е с най-голяма заслуга поляците да прескочат групите, след като спаси дузпа на Саудитска Арабия при 0:0, а дни по-късно спря и Лео Меси от 11-метровия удар. Щом се прибрали в родината, поляците с изненада научили, че бонусът няма да е толкова висок.
“Премиерът Моравецки се е пошегувал. Няма как да отпусне толкова сериозна сума”, обяснили на играчите от министерството, което вбесило футболистите.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.09068 |
GBP
|
1 | 2.22785 |
RON
|
10 | 3.84031 |
TRY
|
100 | 3.89732 |
USD
|
1 | 1.66411 |
Последни новини
- 21:15 Хороскоп за вторник, 16 декември 2025 г.
- 19:36 БНБ: В края на ноември парите в обращение у нас намаляват с близо 21 на сто
- 19:30 Шефът на YouTube ограничи екранното време на децата си, притеснява се за психичното им здраве
- 19:27 Румяна Коларова: Ако Радев не напусне президентството, ПП-ДБ ще са радостни
- 19:19 Джефри Сакс: Сигурността на Европа е невъзможна без признаване на изискванията на Русия
- 19:12 Димитър Ганев за Радев: Очаква го катастрофа! Андрей Райчев: Ако не направи партия, той приключва!
- 19:04 Bild: Зеленски определи "червените линии" на Киев - никакво изтегляне от Донбас
- 19:01 Проучване: Украинците губели вяра в САЩ и НАТО и били готови да воюват сами срещу Русия