Ново силно състезание и място в зоната на точките за Никола Цолов

Спорт 30.06.2024 16:22 Снимка: ДНЕС+

След вчерашната победа в спринта, той се представи силно и в същинската надпревара

Ден след победата си в спринта за Гран При на Австрия от Формула 3, българският пилот Никола Цолов направи ново силно състезание и попадна в зоната на точките.

Цолов завърши на шесто място в същинската надпреварата на пистата "Ред Бул Ринг", след като стартира от десетата позиция.

Българинът си спечели две позиции още в първия завой от надпреварата, а след това удар между Оливър Гьоте и Ноел Леон му помогна да се придвижи с още позиция напред.

Никола Цолов всъщност пресече финалната линия седми, но един от позиционираните пред него пилоти получи наказание и така в крайна сметка официалната позиция за Цолов бе шеста.

По този начин българинът за втори пореден състезателен уикенд завърши на шесто място в същинското състезание и прибави нови 8 точки към актива си. Така с общо 44 пункта до момента, българинът е на десетото място в генералното класиране от общо 30 пилоти във Формула 3.

Акцент през сезона за Никола Цолов остават двете му спринтови победи. Едната в Монако, а другата вчера в Австрия.