Спорт 10.05.2022 17:42 Снимка: ДНЕС+
нови 12 рефери се подготвят за работа с VAR системата в българското първенство
Българският футболен съюз продължава усилията си за повишаване на стандартите в родното съдийство.
От вчера в Национална футболна база „Бояна“ започна обучението на нови 12 съдии с VAR технологията, които ще получат лицензите си преди началото на следващия сезон, както и на още 12 млади и перспективни български рефери, чиято амбиция е в най-скоро време също да се сдобият с правото да ръководят мачове на най-високо ниво у нас.
Програмата стартира с теоретична част, в която се включиха шестима кандидати за главни VAR арбитри, както и шестима асистенти, които ще бъдат сертифицирани за AVAR съдии. До края на седмицата всички те ще преминат през тренировки със симулатор, а след това им предстоят практически упражнения на терен. В края на май ще получат възможност да ръководят и реални двубои с участието на юношески отбори от софийски клубове – Славия, Локомотив (Сф), Барокко, Септември (Сф), ЦСКА 1948, РД Спорт, Царско село, ДИТ и РМФ, които ще получат по 10 футболни топки от Българския футболен съюз за участието си в проекта.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 17:32 Армията в Уганда дръпна шалтера на водещи медии в страната
- 17:21 Окосената трева не е отпадък - защо е по-добре да я оставим в градината
- 17:08 Паника в Египет - Салах е под въпрос за първия елиминационен мач в историята на страната
- 16:55 Три денонощия след труса извадиха 11-годишно момче, затиснато на 3 м под земята (видео)
- 16:42 18-годишен младежки национал на Венецуела е сред загиналите при земетресенията в страната
- 16:29 Битката на континентите: Европа класира 13 отбора, но процентно не е №1 в груповата фаза
- 16:17 За първи път в България беше оперирано "пеперудено дете"
- 16:06 Близки и ръководството на "Славия" изпратиха загиналия на "Тракия" Мишо и баща му