Нов успех за родния волейбол: Младежите ни станаха втори в Европа

Спорт 07.09.2024 23:03 Снимка: ДНЕС+

Нашите загубиха финала от Франция, но могат да са горди от представянето си

Българският волейбол при подрастващите продължава да отсравма страната ни в този спорт, след като днес младежите до 20 години станаха европейски вицешампиони.

Нашите момчета загубиха драматичен мач от Франция с 1:3 гейма (25:22, 18:25, 16:25, 26:28) на финала на първенството във Врнячка Баня (Сърбия).

Отборът на Мирослав Живков изигра перфектен първи гейм и го спечели, но във втория и третия отстъпи на своя съперник. Голямата пропусната възможност беше четвъртият гейм, където не успяхме да реализираме последователни геймболи и лековато сдадохме инициативата и съответно мача.

Въпреки това сребърните медали са голям успех и те идват няколко седмици след европейската титла на девойките на България, спечелена на първенството в Гърция и Румъния.

Снимка: CEV

В хода на турнира до 20 години младежите ни постигнаха победи над Словения, Шотландия, Чехия, Гърция, Израел, Испания и Украйна (на полуфиналите). Единствените им поражения бяха от Франция на финала и преди това от Италия в груповата фаза. За нашите класирането на финал беше първо от 2010 година, когато отново останахме втори след загуба с 1:3 от Русия.

Най-резултатен за нашите днес беше Кристиан Титрийски с 13 точки. По 11 добавиха Симеон Николов и Александър Къндев. За шампионите от Франция с 19 точки се отчете Адриен Рур, а 18 добави Матис Ено.