Нов страхотен мач за Везенков

Спорт 25.10.2021 11:46 Снимка: ДНЕС+

Александър Везенков и Олимпиакос преминаха успешно през най-тежкото си предизвикателство от началото на сезона в гръцкото първенство.

Българският национал и съотборниците му записаха четвъртата си поредна победа в шампионата, след като надделяха с 96:90 (15:13, 21:21, 27:20, 15:24, 18:12) след продължение над Ираклис като гости в среща от четвъртия кръг.

Везенков отново бе определен за играч на мача в състава на "червено-белите", след като се превърна в топреализатор за своя тим. 26-годишното крило записа 24 точки, 5 борби, 1 асистенция, 1 отнета топка и 1 чадър на сметката си за 36 минути в игра. Българинът стреля 7/10 от зоната за две точки, 2/7 от тройката и 4/4 от наказателната линия, а коефициентът му на полезно действие бе 24.

Така Везенков и компания продължават да са начело във временното класиране и след четвъртия кръг. Баскетболистите на Йоргос Барцокас водят подреждането с баланс от 4-0, докато Ираклис е на дъното с 0-3. /tribune.bg