Невероятната Боряна Калейн се класира за финала на Олимпиадата в Париж

Спорт 08.08.2024 19:00 Снимка: ДНЕС+

Боряна Калейн се класира с лекота за финала в многобоя от олимпийския турнир по художествена гимнастика, но другата представителка на България Стилияна Николова отпадна от битката за медалите в Париж.

Калейн бе много солидна и в четирите си изпълнения и събра общ сбор 136.450 точки, което ѝ отреди трето място в класирането. Тя даде втори резултат на обръч и лента, четвърти на топка и пети на бухалки, и остана на 2.650 от лидерката София Рафаели от Италия. На второ място финишира представителката на Германия Дария Варфоломеев.

Стилияна Николова допусна грешки в изпълнението си с бухалки във втората част на квалификацията, което ѝ коства олимпийски финал. 18-годишната българка финишира на 11-та позиция, на едва 0.400 точки от китайката Дзилу Уън, която е последната, намерила място във финала. Слабото представяне на Николова на бухалки се отрази и на съчетанието ѝ с лента, което също не бе на обичайното ниво. След първата част на квалификацията, в която гимнастичките играха с обръч и топка, Николова заемаше пета позиция.

Финалът в индивидуалното е в петък от 15:30 часа българско време.