Непобедимият Крумовград си намери майстора в лицето на "Левски"

Спорт 23.05.2024 08:38 Снимка: БТА

Серията от 15 поредни мача без загуба на Крумовград най-сетне приключи. Новакът в елита си намери майстора в лицето на "Левски", който победи с 1:0 при гостуването си на базата на Ботев (Пловдив) в пловдивския квартал Коматево, където Крумовград играе домакинските си мачове от елита този сезон.

Мачът ще остане в историята на родния футбол като първата среща, ръководена от жена. Християна Гутева изведе двата отбора като главен съдия, в крайна сметка даде само един жълт картон - на Хосе Кордоба от "сините" през първото полувреме, а всичко в дебютния й мач в елита бе решено в самия край, когато Вандерсон Цунами отбеляза победното попадение за столичани.

Интересни ситуации не липсваха, като през първата част "Левски" удари две греди - първо Евертон нацели напречната с далечен шут след само три минути игра, а после Патрик-Габриел Галчев повтори упражнението с изстрел от още по-голяма дистанция.

При втората ситуация, която бе в 28-ата минута, Янко Георгиев също имаше принос, тъй като отби топката след удара на Галчев.

Снимка: БТА

Капитанът на Крумовград Александър Колев, който е спряган за трансфер в посока "Герена", вкара гол четири минути преди края на първото полувреме, но то правилно бе отменено заради засада. Иначе Джунейт Али го изведе сам срещу вратаря с хубав пас, а той бе безкомпромисен, но нямаше време да се зарадва заради отсъждането.

След почивката столичани търсеха гола повече, но той така и не идваше.

Третата греда за гостите явно бе на късмет, защото след нея Цунами отбеляза победното попадение - в 92-ата минута на двубоя. Кристиян Димитров уцели страничния, след като засече с глава центриране от корнер на Патрик Мислович, а Цунами реагира светкавично при добавката и прати топката в мрежата на Георгиев за 1:0.

С победата днес "Левски" вече има 61 точки на четвъртата позиция - шест повече от петия Локомотив (Пловдив), който гостува на Лудогорец тази вечер.