Най-сетне добра новина за "Левски": НАП ще прибира 30% от приходите им

Спорт 23.02.2023 13:21 Снимка: ДНЕС+

Най-сетне добра новина за "Левски": НАП ще прибира 30% от приходите им

Сините обявиха план "Б" за спасението

След седмици на лоши новини, от "Герена" най-накрая долетя и положителна.

Тя бе съобщена лично от мажоритарния собственик на "Левски" Наско Сираков.

В свое обръщение към феновете босът на "сините" разкри как клубът ще бъде спасен. Той изтъкна, че "Левски" е сключил споразумение с НАП за дълга, който тима има.

Ето цялото изявление на Наско Сираков:

Уважаеми левскари,

искам да ви запозная с положителните новини и информация за стъпките, които предприехме през последните няколко дни, касаещи развитието на любимия ни клуб.

 

На 21 февруари 2023 г. се проведе заседание на Надзорния съвет на клуба, на което бе взето решение да се свика Общо събрание на акционерите на 6 април, за да се гласува увеличаването на капитала на „ПФК Левски" с емитиране на нови акции на стойност от 15 млн. лв.

Този план бе обявен още през ноември миналата година като „план Б“, в случай че пропадне сделката, на която се надявахме до преди 2 седмици. Този план цели набиране на допълнителни средства за клуба, но не чрез дарения, а чрез продажба на акции, като така всички Вие, привържениците на нашия любим клуб, може да станете част от него. Подробности ще обявим в най-скоро време.

Искам да Ви съобщя, че на среща с представители на НАП бе постигнато споразумение за изплащане на дълга на клуба към приходната агенция. Това ще стане като 30 % от всички постъпления в „Левски“ ще отиват директно към НАП. До края на годината от приходната агенция ще направят ревизия на дълга на клуба към тях и тогава вече ще имаме подробен погасителен план.

Дотогава ние ще имаме възможност да набавим допълнителни средства. В момента работим по план как да се случи това, като първата стъпка е свикването на Общото събрание на акционерите на 6 април и увеличаването на капитала на клуба.

Искам да Ви уверя, че лично аз, както и моят екип, независимо от трудните времена, в които живеем, работим непрестанно и вярваме, че ще върнем отново “Левски“ на заслуженото му място в елита на българския футбол.

CHF CHF 1 2.0974
GBP GBP 1 2.25951
RON RON 10 3.85788
TRY TRY 100 4.15376
USD USD 1 1.67638