Спорт 15.03.2023 17:38 Снимка: ДНЕС+
Най-добрата германска биатлонистка слага край на кариерата си
Най-добрата германска биатлонистка Денизе Херман-Вик обяви, че прекратява кариерата си след последния кръг за световната купа, който стартира утре в Осло/Холменколен.
34-годишната състезателка е световна и олимпийска шампионка в биатлона и ски бягането.
"След 16 години в ските-северни дисциплини и 7 години в биатлона дойде времето, в което ще отворя нова глава в живота си. Гледам напред към нови приключения, които може да ми предложи животът", написа състезателката в своя профил в инстаграм.
Денизе спечели златен олимпийски медал през 2014-а в Сочи с немската щафета в ски бягането.
В биатлона има злато на 15 километра и бронз в щафетата на игрите през 2022-а година в Китай и в плюс девет медала от Световни първенства, в този списък злато от спринта през 2019-а година и още едно злато от миналия месец, пак в спринта. Напускането й означава, че женският отбор на Германия губи участник, който винаги може да бъде използван за състезанията.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 22:32 Хороскоп за понеделник, 22 юни 2026 г.
- 22:02 Двама тежко ранени след скандал и стрелба в заведение на плажа "Кабакум" край Варна
- 19:28 Разкриха по-ранен храм под светилището на Херакъл в античен град Хераклея Синтика
- 19:18 "Война на ордени" между Киев и Варшава. Какво се случва?
- 19:07 Франция въвежда внезапни тестове за наркотици сред висши държавни служители
- 18:57 Легендарният Марк Хюз е с разбито сърце след внезапната кончина на 38-годишния му син
- 18:46 Днес е най-дългият ден в годината
- 18:34 При жътва изгоря 30 дка нива със зрял ечемик край Бойчиновци