Наумоски се уреди с пушка и куртка вместо с трансфер на Острова
Спорт 09.01.2008 14:00
Македонският национал Илчо Наумоски от три дни е войник в Австрия, пише македонският вестник “Време”.
"В неделя се върнах от Македония и в понеделник дойде военната полиция и ме прибра. Ето, от три дни съм с униформа, имам и пушка и ходя на обучение. Аз обаче ще върна австрийския паспорт и ще ме пуснат. И от клуба се разтичаха да ме измъкнат", каза македонският футболист от казармата.
Наумоски, който играе в Матерсбург /първа дивизия/ има двойно гражданство – македонско и австрийско.
“От македонското със сигурност няма да се откажа. Очаквам още утре да ме освободят от армията. Въпросът с военната служба като австрийски гражданин се влачи от две години, но постоянно го отлагах. Сега ме притиснаха, но ще се уреди. В Австрия се служи шест месеца. Първият месец трябва да се премине цялостно обучение, а след това като спортист мога да имам привилегирован статут. Но няма да чакам, защото съм пред трансфер в Англия”, каза Наумоски.
Рединг и Мидълзбро /Премиършип/ проявяват най-силен интерес към македонския нападател.
“Разговарях с мениджъра си и той ми каза, че няма да има проблем, защото съм играл в 75 % от мачовете за Македония през последните две години, което е условие за работна виза на Острова”, каза Илчо.
От македонските футболисти с двойно гражданство в армия извън Македония досега е служил само Гоце Седлоски – в Хърватия. Той обаче като спортист имаше привилегирован статут и едновременно играеше в Динамо. /БГНЕС
"В неделя се върнах от Македония и в понеделник дойде военната полиция и ме прибра. Ето, от три дни съм с униформа, имам и пушка и ходя на обучение. Аз обаче ще върна австрийския паспорт и ще ме пуснат. И от клуба се разтичаха да ме измъкнат", каза македонският футболист от казармата.
Наумоски, който играе в Матерсбург /първа дивизия/ има двойно гражданство – македонско и австрийско.
“От македонското със сигурност няма да се откажа. Очаквам още утре да ме освободят от армията. Въпросът с военната служба като австрийски гражданин се влачи от две години, но постоянно го отлагах. Сега ме притиснаха, но ще се уреди. В Австрия се служи шест месеца. Първият месец трябва да се премине цялостно обучение, а след това като спортист мога да имам привилегирован статут. Но няма да чакам, защото съм пред трансфер в Англия”, каза Наумоски.
Рединг и Мидълзбро /Премиършип/ проявяват най-силен интерес към македонския нападател.
“Разговарях с мениджъра си и той ми каза, че няма да има проблем, защото съм играл в 75 % от мачовете за Македония през последните две години, което е условие за работна виза на Острова”, каза Илчо.
От македонските футболисти с двойно гражданство в армия извън Македония досега е служил само Гоце Седлоски – в Хърватия. Той обаче като спортист имаше привилегирован статут и едновременно играеше в Динамо. /БГНЕС
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 09:09 Обидиха се масово: Трима президенти на Украйна връщат отличията си в Полша
- 09:01 Преговорите в Щвейцария между САЩ и Иран бяха временно прекъснати след 80 минути дискусии
- 08:54 Д-р Ахмед Хасанов е новият главен мюфтия, избран от Националната мюсюлманска конференция
- 08:46 Петър Витанов: Бюджетът ще наложи икономии във всички ведомства
- 08:38 Владислав Горанов: ПБ да покаже воля за по-бърза консолидация, иначе ще агонизираме
- 08:31 Президентът: България държи златна карта – днес големите проекти минават през нашата страна
- 22:32 Хороскоп за понеделник, 22 юни 2026 г.
- 22:02 Двама тежко ранени след скандал и стрелба в заведение на плажа "Кабакум" край Варна