Националките завършиха 8-и на световното до 19 г.

Спорт 11.08.2023 17:44 Снимка: ДНЕС+

България зае престижното 8-о място на световното първенство за  волейболистки под 19 г. В Осиек (Хър) нашите загубиха с 1:3 (23:25, 16:25, 27:25, 19:25) от Бразилия последния си мач на шампионата.

В първия гейм двубоят беше много равностоен. Дори тимът на селекционера Борислав Крачанов имаше преднина накрая, но не успя да го затвори. Във втората част ситуацията беше изцяло в полза на Бразилия.

Третият гейм даде надежда да си тръгнем с победа от мондиала. Много обрати, много драма и накрая победихме с 27:25.

За съжаление импулсът от успеха не ни даде достатъчно сили, за да направим пълен обрат. В четвъртия гейм Бразилия отново спечели с 25:19.

8-ото място на световно първенство е поредният успех на българския волейбол при подрастващите през годината.