Надал победи в Париж. Предстои олимпийски сблъсък срещу Джокович

Спорт 28.07.2024 20:10 Снимка: ДНЕС+

Рафаел Надал срещу Новак Джокович на Олимпиада е мечта за всеки тенис фен

Рафаел Надал започна с победа участието си на сингъл на своите последни Олимпийски игри, които се провеждат на любимите му кортове на "Ролан Гарос".

Матадора трябваше да играе три сета, но все пак победи унгареца Мартон Фучович с 6:1, 4:6, 6:4 в едни изтощителни 2 часа и 30 минути под парижкото слънце.

А голямата награда за света на спорта е не, че просто Надал спечели своя мач, а че опонентът му във втория кръг на олимпийския турнир е Новак Джокович. Очаква ни сблъсък между титани с олимпийски привкус. Мач между два големи шампиони, един от които обаче няма медал и преследва именно това в Париж.

Другият е Рафа Надал, който има злато на сингъл от Пекин и злато над двойки от Рио. Със сигурнист в навечерието на един такъв сблъсък всеки фен на тениса се пита дали той няма да е последен между две от най-ярките звезди, хващали тенис ракета.

Иначе Надал тръгна доста уверено днес, макар снощи да трябваше да играе мач на двойки.

Той спечели безпроблемно първия сет с 6:1, но във втория набързо изостана с 0:3 гейма и показа първи колебания от физическо естествено.

Матадора обаче успя да се върне в сета с пробив за 4:5, но допусна светкавичен рибрейк и загуби сета с 4:6.

Най-критичните мигове за Надал в мачабяха в четвъртия гейм на този трети сет, когато той изостана с 0:40 на свой сервис и олимпийското му участие на сингъл не изглеждаше далеч от своя край.

Но Надал извади най-доброто от себе си именно в тези критични мигове и обърна този гейм, а след това осъществи и безценния пробив, с който поведе с 3:2. Пробивът бе затвърден за 4:2, а малко по-късно с 6:4 в този трети сет Рафа Надал спечели и мача.