Надал оцеля срещу Корда и продължава без загуба от началото на годината

Спорт 13.03.2022 12:22 Снимка: ДНЕС+

Рафаел Надал стартира с изключително трудна победа кампанията си в Индиън Уелс. Матадора беше на път да загуби от Себастиан Корда, но направи впечатляващ обрат за крайното 6-2 1-6 7-6(3) след 2 часа и 31 минути на корта. Така перфектното начало на сезона за испанеца продължава – 16 победи от 16 сблъсъка.

Мачът започна зле за американеца, който допускаше множество непредизвикани грешки и двубоят се очертаваше рутинен за носителя на 21 титли от Големия шлем. В откриващия сет вторият сервис вършеше чудесна работа, но от началото на втората част, двойните грешки започнаха да идват в най-ключовите моменти.

Голямата драма се разигра в третия сет, когато Корда направи два поредни пробива и поведе с 5-2, но не успя да издържи на напрежението и бе обърнат.

Рафа показа нерви от стомана, за да обърне резултата и се класира за трети кръг, където ще играе с англичанина Даниел Еванс.

За тази фаза се класира и световният №1 Даниил Медведев. Той нямаше никакви проблеми срещу чеха Томаш Мачак - 6-3, 6-2 за час и 12 минути. В следващия кръг руснакът ще играе с ветерана Гаел Монфис (Франция).

Подобно на Надал, тежък мач имаше и Стефанос Циципас. Гъркът едвам се справи с позабравения американец Джак Сок, като го надви с финален тайбрек - 7-6(5), 3-6, 7-6(5). В следващия кръг ще се изправи срещу Джейсън Бруксби, също от САЩ./БГНЕС