
Спорт 26.05.2024 11:28 Снимка: ДНЕС+
Надал не затваря окончателно вратата към тениса
Рафаел Надал все още не е на 100% сигурен, че предстоящото участие на "Ролан Гарос" ще бъде последно в кариерата му, но в същото време обяви, че има голяма вероятност това все пак да е така.
14-кратният шампион от Откритото първенство на Франция ще започне участието си в Париж с двубой срещу Александър Зверев. Макар все още да не е казал "край" окончателно, сезон 2024 изглежда като последното танго на Матадора в Тура на АТР. Преследван от контузии в последните години, Надал е далеч от най-доброто си ниво.
"По един определен начи не искам да затварям вратата на 100%. Физически се чувствам по-добре, в различни аспекти определено се подобрявам и съм доста по-малко ограничен отколкото преди 3-4 седмици", каза той отновно намеренията си и състоянието си.
"Благодарен съм, че имам възможността да бъда на "Ролан Гарос", че си дадох шанс да играя поне още един път тук. Може би за последен, може би не", добави 22-кратният носител на титли от ГОлемия шлем.
В момента испанската легенда е №276 в световната ранглиста, а от януари 2023 година насам е изиграл общо скромните 11 мача.
Още по темата
![]() |
1 | 2.09247 |
![]() |
1 | 2.26029 |
![]() |
10 | 3.85803 |
![]() |
100 | 4.03449 |
![]() |
1 | 1.66908 |
Последни новини
- 19:33 Народният театър открива сезона с мистична премиера на „Последният час на Мерилин Монро“
- 19:24 Мотив за престъпление: Разследват версията, че Кърк е убит заради трансджендър
- 19:15 Китай и САЩ преговарят за мита, руски петрол и продажбата на ТикТок
- 19:05 Пушилин: Руската армия обгражда ВСУ в Красноармейско-Дмитровската агломерация
- 18:54 Meteo Balkans: Дъждовен старт на седмецата, слънчеви дни и захлаждане за уикенда
- 18:44 На ход е хибрид между тротинетка и автомобил (ВИДЕО)
- 18:33 Алла Пугачова не се страхува от смъртта, но не иска нейни песни на погребението си
- 18:23 Новият френски премиер Себастиан Льокорню се отказва от премахването на два официални почивни дни