Много променен Ливърпул показа характер за поредния обрат

Спорт 22.02.2024 11:30 Снимка: АР/БТА

Ливърпул се измъкна от трудна ситуация, за да спечели поредната си победа във Висшата лига на Англия - 4:1 у дома над Лутън.

Мачът очаквано не бе никак лек за лидера в класирането, който излезе без 9 основни играчи, като с травми в последния момент бяха извадени от групата лидерите на атаката Мохамед Салах и Дарвин Нунес. На скамейката седнаха група юноши, а там се озова дори 16-годишният Трей Ниони, който никога не е бил в първия тим.

И Лутън се възползва - гостите поведоха с гол на Чидози Огбене в 12-ата минута, след като преди това Ливърпул изпусна чисти положения чрез Луис Диас.

Цяло първо полувреме новакът спокойно отбиваше атаките и изглеждаше така, сякаш е готов да нанесе първа домакинска загуба на лидера през сезона.

Но след почивката промяната бе драстична.

Отборът на Клоп полетя в атака, а само за 15 минути влязоха три гола - Върджил ван Дайк изравни с глава, Коди Гакпо също с глава направи 2:1, а 19 минути преди края Диас все пак реализира - 3:1.

На терена до края се появиха юношите Боби Кларк, Джеймс Маконъл и Джейдън Данс, а неясно е дали някои от контузените лидери в отбора ще са на линия за неделния финал в Купата на лигата срещу Челси.

В последните секунди вкара и Харви Елиът, за да оформи крайния резулта.

Победата над Лутън означава, че Ливърпул е с четири точки аванс на върха в класирането - 60, спрямо Манчестър Сити с 56 и Арсенал с 55 (и двата отбора с мач по-малко).

Лутън е в зоната на изпадащите - 18-и с 20 точки, колкото има и 17-ият Евертън.