Спорт 30.01.2024 13:03 Снимка: ДНЕС+
Медведев прекара 24 часа на корта в Мелбърн
Данил Медведев не само загуби втори финал в откритото на Австралия и постави антирекорд.
Бившият №1 в света от Русия ще трябва да преглътне и неуспеха срещу Яник Синер (Ит) и неприятното усещане, че стана първият с два неуспешни опита да спечели турнир от “Големият шлем”, след като е имал преднина от два сета.
С развитието на финала силите определено започнаха да напускат Медведев и това бе съвсем нормално, защото за 7 мача в Мелбърн той изигра рекордните за професионалния тенис 31 сета. Всеки може да си направи преценка от следната статистика за най-високия играч, стигал до върха в световната ранглиста.
24 часа и 17 минути, прекарани на корта. Никой друг тенисист не бе престоял цяло денонощие в мачове на един турнир. През 2022 г. Карлос Алкарас стана шампион на US Open след 23,39 часа.
Два пъти обрат от 0:2 сета. 4 мача в пълния формат от 5 сета. 31 изиграни сета в турнира. Край в 3,40 сутринта на мача му от втория кръг.
Загубеният от Медведев финал след 3,44 часа игра напомни за неуспеха му от 2:0 срещу Рафаел Надал в двубоя за купата “Норман Брукс” преди 2 години.
По време на откритото на Австралия руснакът споделяше, че в паузата между сезоните е имал време да размисли за някои неща и сега за него най-важното е да се чувства горд от себе си след всеки мач.
“Просто искам да бъда по-добър. И след двубой да не мисля дали съм постъпвал правилно на корта и дали сам вземал точните решения в определена ситуация. Искам да имам желание за нови битки”, заяви Медведев.
След финала той сподели, че по време на мача изобщо не е мислел за неуспеха срещу Надал.
“Когато спечелих втория сет, голяма част от зрителите започнаха да ме освиркват и това, разбира се, бе обидно”, коментира бившият шампион от Sofia Open.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 22:18 Хороскоп за понеделник, 6 април 2026 г.
- 19:28 Ливанският президент: Молим приятелските държави да се намесят, за да спрем безумието на Израел
- 19:17 Захарова: Русия воюва на три фронта
- 19:06 Дмитриев прогнозира, че запасите от гориво в ЕС ще свършат до 20 април
- 18:55 „Алтернатива за Германия“ изпревари консерваторите на Мерц в ново проучване
- 18:47 Френски генерал към САЩ за Иран: Спрете да шмъркате кокаин
- 18:37 У нас дизелът е поскъпнал с 37%, бензинът – с 18,7% за петте седмици война в Иран, отчитат от НАП
- 18:32 Иран: САЩ не са спасили втория пилот на сваления F-15