Мбапе се сбогува с ПСЖ с трофей след хулигански сблъсъци и зрелищен финал

Спорт 26.05.2024 16:17 Снимка: ДНЕС+

ПСЖ е новият носител на Купата на Франция след 2:1 във финала срещу Лион. Мачът бе страхотно шоу с купища голови положения и атаки, емоции, двуостра игра и хубав футбол.

Усман Дембеле откри в 22-рата минута, а Фабиан Руис удвои в 34-ата, като сякаш интригата бе убита. Но Лион се върна в играта, изпусна шансове и заслужено намали в 55-ата минута чрез Джейк О`Брайън.

До края голове не паднаха, а имаше поне 7 страхотни спасявания на двамата вратари.

Шоуто приключи с триумф на гранда от столицата, а Килиан Мбапе първи вдигна трофея, с което слага край на кариерата си в ПСЖ.

Снимка: AP/БТА

Суперзвездата си тръгва с 6 титли и 4 купи на страната за 7 сезона в Париж, като за този период се превърна в един от най-силните футболисти на планетата.

Мбапе си тръгва и вероятно още тази седмица ще бъде обявен трансферът му в Реал Мадрид като свободен агент.

Преди финала пък стотици фенове на двата тима се сбиха на магистралата към Лил, където бе мачът.

Има ранени, почти разрушена бензиностанция с прилежащия към нея магазин, както и един запален автобус, който дълго бе гасен от полицията и блокира изцяло движението по аутобана.