Мбапе се контузи при разгром на ПСЖ с 4:0 над "Марсилия"

Спорт 25.09.2023 14:23 Снимка: ДНЕС+

"Пари Сен Жермен" разби 4:0 "Олимпик" (Марсилия) в неделното дерби на френската Лига 1 с два гола на лятното попълнение Гонсало Рамос, но голямата звезда Килиан Мбапе напусна контузен още през първото полувреме

Мбапе  нарани глезена си при спечелването на свободния удар, с който Ашраф Хакими изведе ПСЖ напред в 8-ата минута на "Парк де Пренс".

Суперзвездата на Франция в крайна сметка беше заменен малко след половин час, но въпреки това домакините удвоиха преднината си преди почивката чрез Рандал Коло Муани.

След това Рамос отбеляза с глава третия гол точно след началото на второто полувремеи после се разписа още веднъж.

Победата оставя отбора на Луис Енрике на четвърто място след 6 мача, на две точки зад изненадващия лидер "Брест", който победи "Лион" с 1:0 в събота.