Мъжкият триатлон предложи късна драма и британски триумф

Спорт 31.07.2024 17:46 Снимка: ДНЕС+

Сребърният медалист от Токио Алекс Йи този път беше над всички

26-годишният британец Алекс Йи е новият олимпийски шампион в дисциплината триатлон за мъже.

Вицешампионът от Олимпиадата в Токио преди три години този път беше над всички, като в драма до последно успя да изпревари бронзовия медалист от Токио Хейдън Уайлд от Нова Зеландия.

Още в началото на сенкията с бягането стана ясно, че британецът и новозеландецът ще са над всички в днешното състезание. Преди края Уайлд имаше не малка преднина пред своя съперник, но в последните метри Йи успя да го изпревари и да върне титлата в триатлона за Великобритания. Подгласникът завърши на шест секунди.

Британците триумфират за трети път в това състезанието, след като на два пъти Алистар Браунли стана шампион в Лондон 2012 и Рио 2016.

Олимпийският шампион от Токио Кристиан Блуменфейлт (Норвегия) днес завърши едва 12-и, а с бронзът се окичи французинът Лео Бержер, на 10 секунди зад победителя.

По-рано днес титлата при жените отиде за Франция, след като най-бърза бе парижанката Касандре Бьогран.