Манчестър Сити разгроми с 4:0 Ливърпул

Спорт 03.07.2020 09:21 Снимка: ДНЕС+

"Гражданите" посрещнаха тима на Юрген Клоп с шампионски шпалир

Старият шампион на Англия Манчестър Сити разгроми с 4:0 новия - Ливърпул, в голямото дерби от 32-рия кръг на Премиър лийг. Тимът на Юрген Клоп беше посрещнат с шампионски шпалири и аплодисменти от играчите на домакините, след като преди седмица Челси победи Манчестър Сити и "червените" предсрочно си осигуриха титлата след 30-годишно чакане.

Кевин Де Бройне даде аванс на домакините с гол от дузпа. Десет минути след това - в 35-ата, Рахийм Стърлинг, който изработи наказателния удар за първия гол, удвои. В самия край на първата част Фил Фодън направи 3:0, а Алекс Окслейд - Чембърлейн си отбеляза автогол в 66-ата минута, с което оформи крайния резултат. Так Сити взе реванш за загубата с 1:3 на "Анфийлд" по-рано през сезона.

След този двубой разликата между двата отбора е 20 точки.