Макс Верстапен надхитри всички в Унгария

Спорт 31.07.2022 19:57 Снимка: ДНЕС+

Макс Верстапен стартира от 10-а позиция, завъртя се на 360 градуса, но въпреки това спечели и състезанието за Гран при на Унгария от Формула 1.

Световният шампион се възползва от стратегията на "Ред Бул", която отново се оказа най-правилната при избора на моменти за влизане в бокса.

Втори и трети на подиума са пилотите на "Мерцедес". Носителят на 7 титли Луис Хамилтън изпревари в края младия си сънародник Джорж Ръсел, който за първи път в кариерата си стартира от първа позиция.

Отново пълен провал за "Ферари". Карлос Сайнц и Шарл Льоклер бяха в позиция да намалят аванса на Верстапен в генералното класиране, но действията на началниците от бокса оставиха пилотите извън тройката. Испанецът завърши 4-и, а представителят на Монте Карло - 6-и. Сайнц бе забавен много при последната смяна на думи, а за Шарл фатален се оказа изборът на твърди гуми за последната част на състезанието на "Хунгароринг". Пилотът на Скудерията позволи на Верстапен два пъти да го изпревари, а влизането за меки гуми в края бе ход на отчаяние, който не доведе до нищо.

В класирането Верстапен вече е с 258 точки, а Льоклер е след нидерланеца със 158.