Лукаку качи Интер на върха в Серия А

Спорт 15.02.2021 09:42 Снимка: ДНЕС+

Интер надви у дома Лацио с 3:1 в среща от 22-ия кръг на италианската Серия А. Ромелу Лукаку даде аванс на „нерадзурите“ в 22-та минута от дузпа, а в добавеното време на първата част отново белгийският нападател бе в прегръдките на съотборниците си след второто си попадение.

Сергей Милинкович-Савич намали резултата в 61-та минута, връщайки „орлите“ в двубоя, но само три по-късно възпитаниците на Антонио Конте нанесоха решителен удар чрез Лаутаро Мартинес, който се разписа след асистенция на вездесъщия си партньор в атаката Лукаку.

До края не паднаха нови голове и така Интер се изкачи на върха в класирането с точка пред градския съперник Милан, който допусна неочаквана загуба при гостуването на новака Специя с 0:2. Лацио е седми с 40 пункта, на три точки от третия Рома.

За Интер предстои поредно градско дерби с Милан в неделя. Лацио приема в къщи Сампдория, преди отборът да приеме у дома европейския клубен шампион Байерн Мюнхен в първи осминафинал от Шампионска лига на 23 февруари. [**sorce_name**]