"Лудогорец" спечели третата си купа на България, победи 3:1 ЦСКА 1948 във финала

Спорт 25.05.2023 08:32 Снимка: ДНЕС+

Българският футболен хегемон в последните 11 години "Лудогорец" спечели третата си купа на България в история, след като във финала поведе на полувремето 2:0 срещу ЦСКА 1948, а след края на мача резултатът беше 3:1

Кайо Видал откри резултата в 8-ата минута и също той направи 2:0 в 43-ата.

И двете асистенции бяха дело на капитана и най-добър футболист за миналата година Кирил Десподов.

Единственото положение за гостите преди почивката бе удар в напречната греда, като топката преди това бе отклонена от вратаря на "Лудогорец" Симон Слуга.

В 49-ата минута гол на Спас Делев с глава беше отменен заради засада по време на развитието на атаката.

10 минути по-късно ЦСКА 1948 намали чрез щатния си голмайстор Ивайло Чочев, а в 69-ата гол на Елитон за 2:2 беше отменен заради засада.

В 83-ата минута Игор Тиаго намери резервата Матиас Тисера, който направи 3:1.

Положението беше прегледано в продължение на няколко минути от VAR, но в крайна сметка беше признато.