Лудогорец се разправи с Локо (Пд) - 4:0

Спорт 07.12.2023 09:46 Снимка: ДНЕС+

Лудогорец продължи безгрешния си ход срещу пловдивския Локомотив в турнира за Купата на България.

Разградчани отстраниха своя съперник за пети пореден път в надпреварата, след като спечелиха с категоричното 4:0 домакинството си и така се класираха за четвъртфиналите.

Точни в Разград бяха резервите Матиас Тисера (90+3), Рик Джонатан (76) и Руан Крус (84), както и открилият резултата още в 11-ата минута Кайо Видал, докато след почивката гостите останаха с човек по-малко след втори жълт картон на Хорхе Сегура.

Домакините имаха невероятна възможност да открият резултата още в 4-ата минута, когато Видал бе изведен сам срещу вратаря на гостите, но неясно защо реши да подава, вместо да стреля, което позволи на Динко Хоркаш да улови.

Стражът обаче бе безпомощен в 11-ата минута, когато Бърнард Текпетей бе изведен сам срещу него и на свой ред реши да подава, но го стори точно към Кайо Видал, който нямаше как да сгреши на почти празна врата и откри резултата.

В 23-ата минута Джовани направи двойно с Димитър Илиев, но бе повален пред пеналта, след което топката стигна до Евандро и той стреля силно, ала вратарят на домакините спаси.

За третия страж на разградчани, чиито първи и втори избор за №1 са с травми, това бе дебютно спасяване във втория му мач като титуляр за Лудогорец.

До почивката играта бе равностойна и повече попадения не паднаха, за да дойде паузата при резултат 1:0 в полза на разградчани.

Втората част също започна двуостро, но единоборствата зачестиха като Хорхе Сегура и Ефе Али, които вече имаха жълти картони, направиха нарушения и получиха последни предупреждения.

Томаш замени Али, но останалият на терена Сегура бе изгонен за второ официално предупреждение в 57-ата минута.

В 64-ата Лудогорец капитанът на домакините Якуб Пьотровски намери с хубав пас Текпетей, чийто шут обаче бе спасен от вратаря.

Не след дълго Фон Витри също можеше да действа по-добре, ала не можа да вземе правилно решение, а в 72-ата минута Пьотровски свали с глава за Франко Русо и той направи фрапантен пропуск.

Нищо обаче не можа да спаси гостите в 75-ата, когато Рик Джонатан, заменил голмайстора Видал, удвои аванса на „орлите“ с прецизно изпълнение от дистанция.

Това сякаш окончателно сломи съпротивата на гостите и в 84-ата минута те допуснаха ново попадение, дело на резерва. Този път се разписа Руан Крус, който бе изведен изключително технично от партньора си в атака Квадво Дуа и оформи класиката.

Тя се запази до 93-ата минута, когато Тодор Неделев изведе отлично Сон и той с прострелно центриране асистира за още една резерва - Матиас Тисера, който сложи точка на спора с гол за 4:0

Така Лудогорец продължи напред в турнира за Купата на България, докато Локомотив (Пловдив) отпадна.

ЛУДОГОРЕЦ - ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) 4:0
1:0 Кайо Видал (11)
2:0 Рик Джонатан (75)
3:0 Руан Крус (84)
4:0 Матиас Тисера (90+3)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЛУДОГОРЕЦ: 67. Дамян Христов, 6. Якуб Пиотровски (к), 8. Клод Гонсалвеш, 9. Квадво Дуа, 16. Аслак фон Витри, 17. Франсиско Идалго Гомес-Сон, 22. Франко Русо, 24. Оливие Вердон, 30. Педро Нареси, 37. Бернард Текпетей, 77. Кайо Видал;

Треньор: Георги Дерменджиев;

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ): 23. Динко Хоркаш, 12. Ефе Али, 91. Хорхе Портокареро, 4. Мартин Паскалев, 44. Ангел Лясков, 71. Оливер Камдем, 21. Евандро, 10. Джовани Маркес, 33. Георги Каракашев, 7. Бабакар Дион, 14.Димитър Илиев (к);