Лудогорец разгроми Берое и се откъсна на върха

Спорт 07.03.2021 19:36 Снимка: ДНЕС+

Лудогорец се е запътил уверено към десета поредна титла.

Шампионите разбиха с 4:1 Берое в Стара Загора гост и дръпнаха с 8 точки пред ЦСКА на върха в класирането.

В герой за разградчани се превърна резервата Елвис Ману, който заби два от головете, по един добавиха Клаудиу Кешеру и Кирил Десподов. За домакините се разписа Иван Минчев.

Мачът започна с ранен гол на шампионите. Те откриха резултата още в третата минута. Бърнард Текпетей изведе Клаудиу Кешерю сам срещу Генадий Ганев и румънецът прехвърли вратаря на домакините - 0:1.

В 53-ата минута Берое възстанови равенството.

В 62-ата минута Лудогорец вкара за 2:1. Елвис Ману вкара сам срещу вратаря след прекрасно извеждащо подаване на Сисиньо.

В 82-ата минута нова грешка в отбраната на беройци доведе до извеждане отново на Ману сам срещу вратаря и африканецът отново не сгреши за 3:1.

Крайното 4:1 бе оформено от Кирил Десподов в предпоследната минута на редовното време. Бившият играч на ЦСКА получи на десния фланг, финтира Теди Мезаг и с прекрасен удар преодоля Ганев./tribune.bg