Спорт 16.02.2023 13:28 Снимка: ДНЕС+
“Лудогорец” няма победа пред родна публика през февруари в Европа
“Лудогорец” гони първа победа като домакин през февруари в турнирите на УЕФА. Разградчани приемат тази вечер белгийския “Андерлехт” в сблъсък от Лига на конференциите.
Досега “орлите” 4 пъти са стигали до мачове в елиминационната фаза на някои от европейските турнири. През 2014 г. разградчани отстраняват “Лацио” в 1/16-финален мач от Лига Европа. Доминантът в България шокира римския тим 1:0 насред италианската столица. Ответният мач, игран на стадион “Васил Левски”, завърши 3:3. През 2017 г. разградчани достигат за втори път до елиминациите на Лига Европа. Там съперник е “Копенхаген”, а срещата в България завършва със загубата за “орлите” - 1:2, след което тимът отпада. Година по-късно 11-кратният шампион у нас губи 0:3 от “Милан” пак в 1/16-финален мач от Лига Европа. През 2020 г. “Лудогорец” отново излиза от групите. Съперник е “Интер”, а българският тим пада 0:2 в Разград.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 14:54 Омбудсманът против превръщането на помощта за отопление в инструмент за бюджетни икономии
- 14:46 Махнаха Тома Белев от съпредседателския пост в „Зелено движение“
- 14:39 Демерджиев разпоредил фонд "Пътна безопасност" да финансира само мерки срещу катастрофите
- 14:31 Димитър Маринов остава начело на Българския фармацевтичен съюз
- 14:24 Иран рязко увеличи износа на петрол след споразумението със САЩ
- 14:17 КЗП започна масирани проверки по Черноморието
- 14:09 Дмитриев: Оставката на Стармър е важен сигнал и за другите подклаждащи войната в Европа
- 14:01 Почина Феим Чаушев