
Спорт 30.07.2025 12:09 Снимка: ДНЕС+
Лудогорец има златен шанс да изкачи още едно стъпало в Шампионска лига
Лудогорец приема хърватския шампион Риека в Разград в мач-реванш от втория квалификационен кръг в Шампионска лига. Срещата е от 20:30 часа и ще се излъчва пряко по Диема Спорт.
Разградчани на португалския треньор Руй Мота имат златен шанс да изкачат още едно стъпало в турнира, като голямата цел остава класиране за груповата фаза - много трудна, но не напълно невъзможна.
Родният шампион си даде големи шансове с извоювано равенство 0:0 в Хърватия, при което успя да ограничи силното нападение на хърватите и да не му позволи да стигне до кой знае какви голови положения. Пред вратата на Риека също беше тихо, но това трябва да се промени тази вечер.
Мота изрази оптимизъм преди реванша, казвайки че отборът му вярва, че може да се справи с хърватите и че ги е разучил добре.
Нашият тим е считан като фаворит от букмейкърите, най-вече поради факта, че вече има игрови ритъм, докато за съперника това е едва втори официален мач от началото на сезона.
През уикенда разградчани далеч не бяха убедителни при гостуването си на Ботев във Враца, но успяха да отмъкнат победата с много късен автогол.
Лудогорец преследва второ поредно класиране в третия квалификационен кръг на Шампионска лига, след като през миналата година успя да се справи с грузинския шампион Динамо Батуми и беларуския Динамо Минск. След това обаче падна жертва на азерския първенец Карабах и то със стряскащ общ резултат 2:7 след продължения.
Ако родният клуб се справи в Риека, най-вероятно съперник в третия кръг ще е унгарският шампион Ференцварош. През сезон 2019/20 година двата тима се изправиха един срещу друг цели четири пъти, като унгарците отстраниха Лудогорец в първия квалификационен кръг на Шампионска лига с общ резултат 5:3, а след това в груповата фаза на Лига Европа се стигна до равенство 1:1 и победа на Лудогорец с 3:0 и то като гост.
Още по темата
![]() |
1 | 2.10282 |
![]() |
1 | 2.26842 |
![]() |
10 | 3.8553 |
![]() |
100 | 4.18113 |
![]() |
1 | 1.69674 |
Последни новини
- 21:57 Хороскоп за четвъртък, 31 юли 2025 г.
- 19:30 САЩ предупредиха Китай, че покупките на руски петрол могат да доведат до 100% мита
- 19:23 Ако съхранявате тези 11 неща над хладилника си, е време да спрете
- 19:15 Здравословно, местно и достъпно: Какво искат потребителите от Централна и Източна Европа?
- 19:07 Руските сили удариха учебен център на ВСУ в Черниговска област, около 200 войници са убити и ранени
- 19:00 Президентът на Молдова подозираля, че Русия подготвя намеса в нашите избори
- 18:53 Скакалци опустошават земеделската реколта в Южна Украйна
- 18:46 Захарова: В Европа пропагандата се храни с цели „кофи с рициново масло“