Лудогорец докосва петия си финал за Купата

Спорт 25.04.2024 09:33 Снимка: БТА

Лудогорец направи първата крачка към класирането си за пети финал за Купата на България. При това с огромна лекота, след като спечели първата полуфинална среща с Хебър (Пазарджик) - 4:0 у дома на "Хювефарма Арена". Шампионите записаха втора поредна победа срещу този съперник, след като само преди 4 дни го надвиха с 3:0 като гост, но в мач за първенство.

Поредицата от последователни успехи на "орлите" в мачове за шампионата и Купата вече достигна кота "17" - за последно разградчани не са печелили двубой в някои от тези два турнира на 27 ноември миналата година, когато загубиха вкъщи с 2:3 от Славия.

Рик Джонатан даде на Лудогорец два гола преднина, след като вкара за 1:0 още в четвъртата минута, когато от десетина метра бе точен с удар по земя, а 21-ата минута удвои сметката си с диагонален удар след отлична атака на своя тим - 2:0.

Диниш Алмейда направи 3:0 с глава в 55-ата минута на мача, а резервата Спас Делев вкара за 4:0 в 80-ата минута, също с глава, но на празна врата.

Добра новина за домакините бе завръщането в игра на Антон Недялков, който бе контузен в продължение на няколко месеца. Разградчани с лекота контролираха всичко на терена през целия двубой и до голяма степен лишиха от интрига предстоящия реванш.