Ливърпул продължава напред за ФА Къп след минимален успех на "Молиню"

Спорт 18.01.2023 14:03 Снимка: БГНЕС

Отборът на Ливърпул се класира за четвъртия кръг на ФА Къп, след като победи Уулвърхемптън с 1:0 в реванша от третия кръг на надпреварата.

Преди десет дни "червените" имаха късмет да стигнат до домакинско равенство срещу "вълците", но в ответния мач на "Молиню" един гол бе достатъчен на "червените" за успех.

Попадението бе реализирано от юношата на мърсисайдци Харви Елиът, който се разписа в 13-та минута, а до края играчите на Хулен Лопетеги така и не успяха да отговорят на предизвикателството. По този начин Ливърпул продължава напред и ще гостува на Брайтън в следващия кръг. Само преди няколко дни "чайките" разбиха тима на Юрген Клоп с 3:0 у дома. Срещите от четвъртия кръг на турнира ще се играят в периода 27-30 януари.