Спорт 22.02.2021 17:51 Снимка: ДНЕС+

Левски загуби изненадващата контрола с Хебър

Левски загуби обявената по-рано през деня контролна среща с Хебър (Пазарджик).

Двубоят на стадион "Виваком Арена - Георги Аспарухов" завърши при резултат 0:1.

Автор на единственото попадение в мача стана Тодор Чаворски, разписал се от 11-метров наказателен удар.

Нарушението в пеналта бе на Ивайло Найденов и реферът посочи бялата точка. Чаворски изпълни добре, като даде преднина на тима си.

Левски беше по-активният от двата отбора, като "сините" създадоха редица положения за гол още през първата част от срещата.

Центриранията на Петков и Найденов обаче не водеха до стопроцентови възможности за столичани.

Малко преди почивката един от най-активните на терена - Найденов осъществи самостоятелен пробив и реши да завърши сам, но топката се отби в рамката зад вратаря.

Отново Найденов беше в центъра на събитията минута преди паузата, когато фаулира Игнатов, а Чаворски изпълни от бялата точка и изведе Хебър напред.

След почивката в игра за Левски се появи новото попълнение Билал Бари. Смяна имаше и на вратата, където Кръстев зае мястото на Николай Михайлов.

Нова промяна в резултата обаче така и не беше постигната.

Така двубоят, който бе счетен от част от феновете за "наказателен" след срещата с Етър, бе загубен от "сините".

Вчера "сините" завършиха 0:0 с великотърновци в двубой от 18-ия кръг на efbet Лига.

Стартовите състави на двата тима:

Левски: 13. Николай Михайлов, 6. Ивайло Найденов, 2. Алекс Петков, 41. Георги Александров, 66. Николай Църовски, 25. Антоан Стоянов, 8. Симеон Славчев, 88. Марин Петков, 79. Мартин Петков, 9. Стивън Петков, 86. Валери Божинов

Резерви: 12. Николай Кръстев, 15. Симеон Василев, 19. Билал Бари, 45. Илия Димитров, 31. Костадин Илиев, 27. Асен Митков

Хебър: 95. Александър Любенов, 18. Цветелин Тонев, 39. Живко Хаджиев, 25. Томислав Папазов, 14. Николай Дичев, 19. Георги Каракашев, 88. Ивайло Лазаров, 8. Евгени Игнатов, 98. Георги Търтов, 7. Станислав Маневски, 99. Тодор Чаворски /Топ Спорт

Резерви: 1. Петър Дебърлиев, 22. Атанас Ташолов, 4. Димитър Йовчев, 17. Даниел Кадьор, 16. Стоян Сотиров, 28. Ники Янков, 15. Живко Петков, 27. Джеймс Лима, 21. Стилиян Тисовски, 77. Октай Хамдиев, 23. Стойчо Папазов